fbpx

Udar mózgu, zawał serca, miażdżyca tętnic, hipercholesterolemia (SPIRE)

Informacje na temat badania klinicznego SPIRE

Prowadzimy rekrutację do badanie z nowym biologicznym lekiem obniżającym poziom cholesterolu. W badaniu z nowym lekiem uczestniczą osoby po przebytym udarze mózgu, zawale serca lub z miażdżycą tętnic, zagrożone kolejnym incydentem naczyniowym. Prosimy, aby osoby zainteresowane udziałem w badaniu zgłaszały się do naszej poradni w celu uzyskania bliższych informacji oraz przeprowadzenia wizyty kwalifikującej.

W czasie wizyty lekarz ocenia czy aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.

Badanie prowadzone jest z zachowaniem zasad Dobrych Praktyk Klinicznych (Good Clinical Pracitce – GCP) i jest pod nadzorem Komisji Bioetycznej, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Rekrutacja została zakończona.

Rozpoznanie
Pacjenci po przebytym udarze mózgu, zawale serca lub z miażdżycą tętnic, a także pacjenci cierpiący na hipercholesterolemię rodzinną.

Produkt badany
Bococizumab podawany podskórnie

Produkt porównawczy
Placebo

Okres leczenia
4 lata

Lekarz odpowiedzialny za badanie
Dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz

 

Artykuły powiązane:
Jakie są rodzaje cholesterolu, czyli czy każdy cholesterol jest zły?
Jaki wpływ ma cholesterol na udar mózgu?
Czy leki na cholesterol wystarczą?
Badania kliniczne – co to takiego?