fbpx
lek na drżenie samoistne

Badania kliniczne - drżenie rąk

Poszukujemy osób zainteresowanych wzięciem udziału w badaniach nowych leków na drżenie samoistne i chorobę Parkinsona. W szczególności osób z nasilonym drżeniem rąk, które powoduje utrudnienie w wykonywaniu codziennych czynności. Dopuszczalne jest stosowanie innych leków na drżenie i na chorobę Parkinsona.

Kwalifikacja do programu leczenia drżenia

W czasie wizyty lekarz ocenia czy aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu proszone są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Następnie nasi pracownicy będą kontaktować się w celu omówienia szczegółów i umówienia się na nieodpłatną wizytę kwalifikacyjną.

Rozpoznanie drżenia

Drżenie samoistne lub choroba Parkinsona Do wstępnej oceny kwalifikują się również osoby, którym nie postawiono dotąd ostatecznej diagnozy.

Produkt badany

To lek podawany doustnie podobnie jak stosowane w badaniu placebo.