fbpx

Badanie elektroencefalograficzne (EEG)

Badanie elektroencefalograficzne (EEG) służy do oceny czynności bioelektrycznej mózgu. Badanie EEG polega na rejestracji generowanych przez komórki mózgu potencjałów elektrycznych. Badanie nie jest bolesne. Nie jest to bowiem badanie inwazyjne. Do rejestracji używa się elektrod umieszczanych na powierzchni głowy. EEG wykorzystuje się w diagnostyce chorób takich jak padaczka zaburzenia psychiczne, utraty przytomności, zaburzenia snu. Badanie można wykonywać u dzieci i u osób dorosłych. Badanie trwa ok. 30 minut.

Interpretacja badania wymaga znajomości techniki badania oraz objawów chorobowych pacjenta. Badanie EEG wykorzystuje się w diagnostyce wielu chorób układu nerwowego, w szczególności w padaczce i innych zaburzeniach napadowych, w otępieniu (demencji), zaburzeniach snu, bólach głowy, oraz niektórych zaburzeniach psychicznych (np. ADHD, autyzm).

Badania EEG dzieci

U dzieci poniżej 5 roku życia wykonujemy tylko badania EEG we śnie. W przypadku dzieci starszych oraz u dorosłych wykonujemy zarówno badania standardowe jak i badania we śnie.

Pracownia EEG Myślenice

Pracownia EEG działająca w ramach NeuroCor w Myślenicach wykonuje badania elektroencefalograficzne u dorosłych i u dzieci. Wykonywane są krótkie badania jak i przedłużone zapisy po deprywacji snu.

Badania wykonywane są w ramach umów z poradniami i szpitalami posiadającymi umowę z NFZ (jesteśmy zarejestrowani w portalu świadczeniodawcy NFZ). Wykonujemy także badania płatne przez pacjenta.

Nasz zespół

Mgr Martyna Niemiec

technik EEG