Badania kliniczne - MMN
Rozpoczynamy badanie obserwacyjne dotyczące rzadkiej choroby nerwów jaką jest wieloogniskowa neuropatia ruchowa. Nasz zespół pod kierunkiem dr Krzysztofa Banaszkiewicza zakończył udział w badaniu klinicznym z zastosowaniem innowacyjnego leku na MMN. Było to badanie II fazy.
Obecnie przygotowywany jest nowy projekt, który będzie kolejnym etapem rozwoju tego leku. Wcześniej jednak chcemy dowiedzieć się jeszcze więcej o samej chorobie. iMMersioN to prospektywne, podłużne badanie nieinterwencyjne, co oznacza, że jest ono zaprojektowane w celu obserwacji i zbierania danych o uczestnikach bez wprowadzania nowego leczenia lub interwencji. Skupia się na zbieraniu informacji w realistycznym otoczeniu, co odbywa się poprzez zbieranie danych podczas wizyt pacjenta w ramach Standard of Care (SoC).
Kwalifikacja do programu
Bardzo prosimy o kontakt wszystkie osoby zainteresowane o wypełnienie formularza kontaktowego. W dogodnym czasie skontaktujemy się telefonicznie, udzielimy wszelkich informacji i zaproponujemy termin nieodpłatnej wizyty kwalifikacyjnej.
W czasie wizyty w ośrodku lekarz ocenia czy postawiona diagnoza i aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.
Rozpoznanie MMN
MMN czyli wieloogniskowa neuropatia ruchowa. Do wstępnej oceny kwalifikują się osoby na każdym etapie choroby, a także osoby z podejrzeniem choroby.