fbpx
lek na drżenie samoistne

Badania kliniczne - miastenia gravis

W NeuroCor prowadzone są przygotowania do badania klinicznego III fazy u osób chorujących na miastenia gravis. Celem badania będzie ocena jak skuteczne jest leczenie miastenia gravis przy pomocy innowacyjnego leku.

Badany lek jest tak zwanym lekiem o działaniu na układ immunologiczny. Całkowity czas trwania badania to ok. 2.5 roku.

 

Kwalifikacja do programu

Bardzo prosimy o kontakt wszystkie osoby zainteresowane o wypełnienie formularza kontaktowego. W dogodnym czasie skontaktujemy się telefonicznie, udzielimy wszelkich informacji i zaproponujemy termin nieodpłatnej wizyty kwalifikacyjnej.

W czasie wizyty w ośrodku lekarz ocenia czy postawiona diagnoza i aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.

Rozpoznanie miastenii

W badaniu mogą uczestniczyć dorosłe osoby z objawami miastenii gravis, u których stwierdzono obecność przeciwciał przeciwko receptorom acetylocholiny (ARAB) lub przeciwko MuSK.

Diagnoza: Miastenia gravis – postać uogólniona

Lekarz odpowiedzialny za badanie

Artykuły powiązane:

Nowy doustny lek na miastenię

Jakie są postępy w terapii leczenia miastenii? Iptakopan, to inhibitor czynnika B alternatywnego szlaku dopełniacza. W odróżnieniu od większości innowacyjnych leków stosowanych w leczeniu miastenii (efgartigimod, zilucoplan), iptakopan jest dostępny w formie tabletki, co stanowi znaczące ułatwienie dla pacjentów. Dowiedz się więcej o nowym doustnym leku na miastenie. Lek ten działa poprzez hamowanie części układu odpornościowego, która w przypadku miastenii przyczynia się do osłabienia mięśni. Iptakopan jest obiecującą opcją terapeutyczną, szczególnie dla pacjentów, którzy nie tolerują lub nie reagują na inne dostępne metody leczenia.

Rehabilitacja w miastenii

Czy chorujący na miastenię powinni unikać wysiłku fizycznego? Wysiłek fizyczny w miastenii wymaga ostrożności i indywidualnego podejścia. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy prof. Elżbietą Mirek na temat rehabilitacji w miastenii.

Efgartigimod – nowy lek zarejestrowany w Miastenia Gravis

Efgartigimod jest jednym z leków biologicznych stosowanym w leczeniu miastenii. Niedawno zakończyły się próby kliniczne z tym lekiem. W badaniach uczestniczyli specjaliści z NeuroCor. Lek podawany dożylnie stanowi nową opcję terapeutyczną dla pacjentów. Dowiedz się więcej w artykule: Efgartigimod – nowy lek zarejestrowany w Miastenia Gravis

Co to jest miastenia?

Miastenia to rzadka, przewlekła choroba autoimmunologiczna. Zrozumienie choroby jest kluczowe dla skutecznego leczenia i poprawy jakości życia pacjentów. Jaki jest mechanizm powstawania miastenii, jakie są typowe objawy oraz nowoczesne metody leczenia? Dowiedz Co to jest miastenia?

Co to są choroby nerwowo-mięśniowe?

Miastenia jest chorobą autoimmunologiczną, zalicza się do grona chorób nerwowo mięśniowych. W naszym artykule pt.: Co to są choroby nerwowo-mięśniowe? można poczytać o innych chorobach obwodowego układu nerwowego.

Badania kliniczne

Medycyna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi nauki. Badania kliniczne to część tego procesu i to dzięki nim możliwe jest wprowadzenie nowych terapii do codziennej praktyki. NeuroCor uczestniczy w opracowywaniu nowych leków na choroby układu nerwowego. Sprawdź jakie badania kliniczne prowadzimy obecnie w naszym ośrodku.