fbpx

Wynalezienie statyn czyli leków obniżających poziom tzw. złego cholesterolu w latach 80 XX wieku było przełomem w leczeniu miażdżycy. Leczenie statynami okazało się w istotnym stopniu zmniejszać ryzyko śmierci z powodu udaru mózgu lub zawału serca u osób z czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego. Leczenie statynami nie zawsze prowadzi do pożądanego obniżenia poziomu cholesterolu i zdarza się powodować objawy nietolerancji głównie ze strony wątroby. Dla pacjentów z oporną na leczenie hipercholesterolemią szansą są alternatywne sposoby leczenia.

W lipcu br. w naszej przychodni rozpocznie się badanie kliniczne z nowym lekiem biologicznym (przeciwciało monoklonalne), którego celem będzie obniżenie poziomu cholesterolu. W badaniu wezmą udział pacjenci z podwyższonym poziomem cholesterolu, u których dotychczasowe leczenie okazało się niewystarczająco skuteczne lub u których wystąpiły działania niepożądane po lekach obniżających cholesterol (statyny). Badanie trwać będzie 4 lata, w czasie których podawany będzie badany lek. Wszystkie wizyty oraz procedury diagnostyczne związane z badanie, jak również sam badany lek są dla pacjentów są bezpłatne przez cały okres badania.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na bezpłatne konsultacje kwalifikujące do wzięcia udziału w badaniu. Bliższe informacje w naszej rejestracji osobiście lub pod numerem telefonu 789 488 333.

Artykuły powiązane:
Jakie są rodzaje cholesterolu, czyli czy każdy cholesterol jest zły?
Jaki wpływ ma cholesterol na udar mózgu?
Czy leki na cholesterol wystarczą?