fbpx
Tomasz Tomaszewski neurolog

Lek. Tomasz Tomaszewski

Specjalista neurolog, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w trakcie którego pracował również w Poradni Chorób Zwyrodnieniowych Mózgu opiekując się w szczególności chorymi z dystonią oraz chorobą Parkinsona. Doświadczenie zawodowe zdobywał również a w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

Ukończył kurs potencjałów wywołanych w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2010 r. Ukończył kurs elektromiografii w Klinice Neurologii Akademii Medycznej w Warszawie w 2012 r. Od tamtej pory wykonuje badania przewodnictwa nerwowego, elektromiograficzne, badania wzrokowych, słuchowych oraz czuciowych potencjałów wywołanych w Pracowni Elektromiografii i Potencjałów Wywołanych w obecnym miejscu zatrudnienia. 

Posiada bogate doświadczenie w zakresie leczenia toksyną botulinową. Ukończył kursy dotyczące leczenia toksyną botulinową wielu schorzeń neurologicznych, w tym m. in. dystoniach ogniskowych (kręcz karku, kurcz powiek), spastyczności poudarowej, nadmiernej potliwości dłoni i stóp, migrenie. 

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

 

Nasi pozostali specjaliści
Gabriela Rusin

Lek. Gabriela Rusin

lekarz neurolog
Beata Jasińska

Lek. Beata Jasińska

lekarz pediatra neurolog dziecięcy

Mgr Martyna Niemiec

technik EEG

Mgr Agnieszka Zdechlik

neuropsycholog

Siedziba główna w Myślenicach

Pracownia EMG w Limanowej