Badania kliniczne
Obecnie w gabinetach NeuroCor prowadzona jest rekrutacja do badań w następujących schorzeniach.
W związku z przygotowaniami do badania klinicznego poszukujemy osób zainteresowanych udziałem w dotyczącym zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera. Zapraszamy osoby w wieku 55-80 lat, które mają narastające kłopoty z pamięcią (jeszcze bez diagnozy) lub mają postawioną przez lekarza diagnozę choroby Alzheimera. Bardziej szczegółowe informacje na temat badania znajdują się na tutaj.
Poszukujemy osób zainteresowanych udziałem w badaniu obserwacyjnym w wielogogniskowej neuropatii ruchowej (MMN). Zapraszamy wszystkich chorych niezależenie od stopnia nasilenia choroby i sposobu leczenia. Bardziej szczegółowe informacje na temat badania znajdują się na tutaj.
Miastenia gravis
Drżenie rąk
Poszukujemy osób zainteresowanych wzięciem udziału w badaniach nowych leków na drżenie samoistne i chorobę Parkinsona. W szczególności osób z nasilonym drżeniem rąk, które powoduje utrudnienie w wykonywaniu codziennych czynności. Dopuszczalne jest stosowanie innych leków na drżenie oraz leków na chorobę Parkinsona. Osoba odpowiedzialna za rekrutację: Dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz. Bardziej szczegółowe informacje na temat dostępnych badań można znaleźć na stronie ww badania drżenia
CIDP - Przewlekła zapalna polineuropatia demielinizacyjna
Osoby chorujące na przewlekłą zapalną polineuropatię demielinizacyjną mogą skorzystać z udziału w badaniu klinicznym z nowym lekiem. Więcej informacji można uzyskać podczas konsultacji neurologicznej. Osoba odpowiedzialna za rekrutację: Dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz. Można także pozostawić swój numer telefonu przez WYPEŁNIENIE FORMULARZA, a my będziemy się kontaktować z osobami zainteresowanymi. Więcej informacji na temat CIDP można znaleźć w innym naszym artykule.
Czym są badania kliniczne
GCP to międzynarodowy standard określający sposób prowadzenia badań klinicznych. Postępowanie zgodnie z tym standardem gwarantuje respektowanie praw osób uczestniczących w badaniu. Podstawowymi założeniami GCP są 1. traktowanie dobra pacjenta jako wartości nadrzędnej w stosunku do interesu nauki lub społeczeństwa oraz 2. dbałości o wiarygodność i dokładność danych uzyskiwanych podczas badania. Więcej informacji na temat zasad prowadzenia badań klinicznych, które respektowane są w NeuroCor znaleźć można pod adresem: http://www.badaniaklinicznewpolsce.pl/
Udział pacjenta w badaniach klinicznych jest bezpłatny, tzn. pacjent nie ponosi kosztów wizyt, procedur medycznych lub kosztów leku stosowanego badaniu. Pacjent nie uzyskuje także wynagrodzenia za udział w badaniu. Udział w badaniu klinicznym jest całkowicie dobrowolny. Pacjent ma możliwość rezygnacji z udziału w badaniu na każdym jego etapie. Przez cały czas trwania badania pacjent ma nieograniczony kontakt z lekarzem prowadzącym.