fbpx

Choroba zwyrodnieniowa stawów (OvistA)

Informacje na temat badania klinicznego OvistA

Badanie z nowym biologicznym lekiem (przeciwciało monoklonalne) na ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów biodrowych i kolanowych jest w fazie rekrutacji pacjentów. Prosimy, aby osoby zainteresowane udziałem w badaniu zgłaszały się do naszej poradni w celu uzyskania bliższych informacji oraz przeprowadzenia wizyty kwalifikującej. W czasie wizyty lekarz reumatolog ocenia nasilenie objawów choroby, weryfikuje dokumentację medyczną, ocenia czy aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z reumatologiem, neurologiem i ortopedą prowadzącymi badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.

Badanie prowadzone jest z zachowaniem zasad Dobrych Praktyk Klinicznych (Good Clinical Practice – GCP) i jest pod nadzorem Komisji Bioetycznej, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W sprawie możliwości uczestniczenia w badaniu proszę kontaktować się z rejestracją pod numerem telefonu 789-488-333.

Rozpoznanie
Pacjenci chorujący chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego i/lub kolanowego, oczekujący na leczenie operacyjne (wymianę stawu).

Produkt badany
Fulranumab podawany podskórnie

Produkt porównawczy
Placebo

Okres leczenia
67 tygodni

Lekarz odpowiedzialny za badanie
Dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz

 

Artykuły powiązane:
Badania kliniczne – co to takiego?