Badania kliniczne - Alzheimer
Przygotowujemy się do badania klinicznego w chorobie Alzheimera. Choroba Alzheimera to postępująca choroba powodująca zaburzenia pamięci oraz innych wyższych funkcji intelektualnych. Kłopoty pamięciowe na początku choroby najczęściej dotyczą pamięci świeżej, czyli dotyczącej bieżących wydarzeń. Ogólnodostępne leczenie choroby Alzheimera ma działanie objawowe, tj. pomaga zmniejszać niektóre objawy choroby, ale nie ma wpływu na postęp choroby. Leki o działaniu neuroprotekcyjnym są dopiero na etapie badań.
Kwalifikacja do programu
Bardzo prosimy o kontakt wszystkie osoby zainteresowane o wypełnienie formularza kontaktowego. W dogodnym czasie skontaktujemy się telefonicznie, udzielimy wszelkich informacji i zaproponujemy termin nieodpłatnej wizyty kwalifikacyjnej.
W czasie wizyty w ośrodku lekarz ocenia nasilenie zaburzeń pamięci oraz innych objawów. Oceni także, czy postawiona diagnoza i aktualne leczenie oraz schorzenia towarzyszące umożliwiają udział pacjenta w badaniu. Po zakończeniu wizyty pacjent uzyskuje informacje, czy może uczestniczyć w badaniu. Przez cały okres trwania badania pacjenci są w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym badanie i są zapraszani na regularne wizyty kontrolne. Wizyta kwalifikująca do badania jak również udział w badaniu po zakwalifikowaniu się są bezpłatne. Wizyta kwalifikująca jest niezobowiązująca dla pacjenta do wzięcia udziału w badaniu.
Rozpoznanie
Choroba Alzheimera oraz Łagodne Zaburzenia Poznawcze (MCI). Do wstępnej oceny zapraszamy osoby w wieku powyżej 55. roku życia, a przed 80 rokiem życia. Nie jest konieczne, aby diagnoza choroby była już wcześniej postawiona przez lekarza. Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną przeprowadzone badania, które pozwolą na ocenę możliwości wzięcia udziału w badaniu, nawet u osoby z podejrzeniem choroby, ale jeszcze bez ostatecznej diagnozy.
Lekarz odpowiedzialny za badanie
Dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz
Artykuły powiązane:
- Zaburzenia pamięci – otępienie – choroba Alzheimera
- Test pamięci
- Leczenie choroby Alzheimera bez użycia farmakologii
- Badanie neuropsychologiczne
- Na czym polega rehabilitacja neuropsychologiczna?
- Konsekwencje choroby Alzheimera – depresja i zespół opiekuna
- Wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci
- Łagodne zaburzenia poznawcze (MCI) – czy można to leczyć?
- Czy suplementy diety mogą poprawić pamięć?
- Choroba Alzheimera, czyli choroba całej rodziny
- Roztargnienie czy choroba Alzheimera?