Czym się zajmujemy
Klinika Pamięci NeuroCor to centrum neurologiczne świadcząca kompleksowe usługi medyczne z zakresu neurologii dorosłych, neuropsychologii i neuro-rehabilitacji. Specjalizujemy się w opiece nad pacjentami cierpiącymi na choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego takie jak:
- choroba Alzheimera,
- choroba Parkinsona,
- inne choroby przebiegające z otępieniem,
- inne zaburzenia ruchowe, np. drżenie.
Choroby neurodegeneracyjne powodują powstanie szeregu objawów, które leżą na pograniczu różnych dziedzin medycyny, tj. neurologii, neuropsychologii, psychiatrii i geriatrii. Zapewnienie skutecznej opieki wymaga współdziałania zespołu lekarzy i psychologów.
Usługi
Diagnostyka neurologiczna i leczenie
Rozpoznanie choroby neurodegeneracyjnej wymaga specjalistycznego badania neurologicznego oraz niekiedy wykonania badań dodatkowych ukazujących nieprawidłowości w budowie lub funkcji układu nerwowego. Badanie neurologiczne przeprowadzane jest przez lekarza specjalistę neurologa. Wszystkie dodatkowe badania wykonywane są w naszej placówce lub u naszych kontrahentów.
Diagnostyka neuropsychologiczna
Konsultacje psychiatryczne
Opieka internistyczna i geriatryczna
Logopeda
Rehabilitacja funkcji poznawczych
Wsparcie dla rodzin i opiekunów
Mamy świadomość, że obecność choroby neurodegeneracyjnej nie tylko powoduje niesprawność pacjenta, ale także obciąża jego rodzinę. Opiekunowie osób cierpiących na otępienie często narażeni są na ciągły i codzienny stres. Na skutek choroby ich bliscy zmieniają się, stają się nie tylko niesamodzielni, ale także pojawiają się trudności w komunikacji z bliskimi, zaburzenia zachowania w postaci zachowań agresywnych oraz depresja. Opiekunowie osób cierpiących na otępienie często odczuwają w tej opiece ogromną samotność i wypalenie. W takiej sytuacji niezbędne jest udzielenie opiekunowi fachowego wsparcia. W naszym ośrodku udzielamy zarówno wsparcia instrumentalnego, informacyjnego (praktyczne porady jak radzić sobie w konkretnej sytuacji, wobec konkretnych zachowań ze strony pacjenta np. ucieczki z domu, agresji) oraz emocjonalnego (jak radzić sobie z własnymi trudnymi emocjami i przygnębieniem).
Zajrzyj do poradnika pacjenta:
- Zaburzenia pamięci – otępienie – choroba Alzheimera
- Test pamięci
- Leczenie choroby Alzheimera bez użycia farmakologii
- Badanie neuropsychologiczne
- Na czym polega rehabilitacja neuropsychologiczna?
- Konsekwencje choroby Alzheimera – depresja i zespół opiekuna
- Wczesne wykrywanie zaburzeń pamięci
- Łagodne zaburzenia poznawcze (MCI) – czy można to leczyć?
- Czy suplementy diety mogą poprawić pamięć?
- Choroba Alzheimera, czyli choroba całej rodziny
- Roztargnienie czy choroba Alzheimera?